Скопското дерби во корист на Баделки

Викендов се одиграа натпреварите од осмото коло во првата лига.Вчера Гостивар на гости го совлада Трокал со резултат 78-45 додека пак Пелистер беше подобар на домашен теренпротив девојките од Шкупи.  Женското дерби помеѓу Вардарки и Баделки заврши во корист на девојките од Бадел со резултат 71-84.

Денес девојките од Струга ги пречекаа девојките од Работнички каде крајниот резултат беше во корист на девојките од Скопје, со резултат 43-37 за Работнички.

На последниот натпревар од осмото коло се сретнаа Крива Паланка и Баскет Кам, овој натпревар заврши со резултат 78-65.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s