ЕВРОЛИГА:Убедлива победа на УСК Прага на гостински терен

Денеска се одиграа пет од осумте натпревари од шестото коло во женската Евролига, каде девојките на Полковице ги победија девојките од Надежда (70-36)

Французинките од Карло Баскет беа подобри од Олимпијакос (73-68) кој се уште не успеа да забележи ниту една победа. Во Франција денеска беа забележани два порази првиот на Бoруж Баскет од  Кастер Брејн (65-78)

И вротиот на ЕСВБА-ЛМ од УСК Прага (62-101)

Во последниот натпревар за денеска Динамо Минск на гостински терен победи (58-56) против Перфумериас Авенас откако резултатот се изедначи на 28 секудни пред самиот крај од последната четвртина.

Утре се играатпоследните три натпревари од шестото коло.
Хетај ББ ќе гипречекаат девојките на Сопрон Баскет, Фенербахче ќе им гостуваат на ТТТ Рига, аФамила Скио ќе ги пречекаат УММЦ Екатеринбург.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s