Заврши распустот за кошаркарките.

На 26. јануари започнува вториот дел од сезоната во Првата женска лига. По деветте одиграни натпревари Баделки се на првото место, без ниту еден пораз. Додека на второто место се Вардар кои имаат само еден пораз.

Во првото коло од вториот дел во сезоната 2018/19 девојките од Бадел ќе ги пречекаат Струга 2009, Пелистер ќе ги пречека Вардарки, Работнички ќе им гостува на Баскет Кам. Патриот 2016 ќе им гостува на дамите од Гостивар, а колото ќе го затворат Шкупи и Трокал. Во ова коло слободни ќе бидат девојките од Крива Паланка

Моменталниот изглед на табелата

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s